без мыныстерства

 

 

 

 

 

 

 

 

Природоохоронна2

Природоохоронна діяльність протягом 2015 року

Працівниками служби державної охорони Парку, відповідно до покладених завдань, постійно проводиться робота щодо виявлення та попередження  порушень  природоохоронного законодавства України. Так,протягом поточного року були виявлені та вилучені   244 засоби незаконного лову об’єктів тваринного світу, про що складено акти про їх вилучення. Всі незаконні засоби знищуються згідно процедури визначеної законодавством України, до складу комісії запрошуються представники фінансового управління Пирятинської районної держадміністрації та Пирятинської філії Лубенської ОДПІ. Складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення за ч.4 ст.85 та ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлені згідно ст. 221 КУпАП до судів відповідно з відомчим підпорядкуванням. Передано 3 матеріали до правоохоронних органів про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення. Видано припис щодо усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства України. З метою попередження та недопущення правопорушень, випадків браконьєрства, незаконному полюванню на території природно-заповідного фонду, пожеж та інших надзвичайних ситуацій на території НПП "Пирятинський" проведено 20 рейдових перевірки та 4 спільні рейди з контролюючими органами із залученням представників ДП «Пирятинський лісгосп»  та Пирятинського РВ УМВС України в Полтавській  з метою недопущення та попередження правопорушень, зокрема випадків браконьєрства (протидія незаконному полюванню на території природно-заповідного фонду), настанням періоду міграції водоплавних птахів,  випадків виникнення пожеж, інших надзвичайних ситуацій, охорони хвойних молодняків від самовільних рубок.

З метою недопущення та попередження правопорушень на території Парку спільно з інспектором  дозвільної системи Пирятинського РВ УМВС України  у Полтавській області,  працівниками служби держохорони проведено 10 зустрічей та бесід з жителями населених пунктів  де розташовані сільські ради території яких входять до національного природного парку «Пирятинський». Були порушені питання щодо недопущення браконьєрства на території Парку (протидія незаконному полюванню на території природно-заповідного фонду).

Протягом весняно-літнього та осіннього періодів спостерігаються часті підпали в заплавах річки Удай. Так, при підготовці та протягом пожежонебезпечного періоду проведені наступні організаційні та інженерно-технічні заходи щодо попередження та недопущення пожеж, а саме:

- розроблено спільний мобілізаційний план взаємодій сил та засобів при гасінні лісових пожеж по Пирятинському району, в який включено сили та засоби НПП "Пирятинський";

- улаштовано мінералізовані смуги біля с.Харківці 2,3 км, та біля с. Леляки 2,9 км;

- виготовлено та встановлено протипожежні аншлаги у кількості 9 шт. в місцях з найбільш ймовірним загорянням водно-болотної рослинності (короткострокові місця відпочинку) це села Леляки, Березова Рудка, Сасинівка, Усівка, Каплинці, Кейбалівка.

- встановлено 65 охоронних знаки на території природоохоронних науково-дослідних відділень з метою наглядового інформування населення про обмеження природокористування та попередження забороненик дій і вчинків та 17 інформаційних знаків;

- з метою обмеження відвідування особливо цінних територій та об’єктів Парку встановлено на природоохоронних науково-дослідних відділеннях  8 шлагбаумів;

- постійно проводиться патрулювання та огляд території Парку працівниками служби державної охорони в межах природоохоронних науково-дослідних відділень з питань пожежної безпеки;

- розповсюджено 800 протипожежних  листівок із закликами щодо обережного поводження громадян з вогнем, наголошення відповідальністі за нанесення шкоди, та власневідповідальність за порушення вимог природоохоронного законодавства на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду;

- проводиться роз’яснювальна робота через друковані ЗМІ зі зверненням до населення міста та району щодо припинення  несанкціонованих та безконтрольних випалювань очерету, стерні, сухої трави, торфу, ділянок із степовою, водно-болотною місцевістю та в  смугах відводу автомобільних доріг;

- на територіях ПНДВ встановлено вказуючі та заборонні знаки: "Палити заборонено", "Розводити багаття заборонено", "Заборонено розводити багаття в необлаштованих для цього місцях".

Працівниками служби державної охорони Парку за вищевказаний період проведено ряд заходів, спрямованих на збереження та відтворення тваринного світу:

- виготовлено та встановлено 5 годівниць та солонок для підгодівлі диких тварин;

- заготовлено до 4 тонни сіна для підгодівлі диких тварин у зимовий період;

- заготовлено 600 кормових віників;

- виготовлено та встановлено 80 годівниць для підгодівлі птахів у зимовий період;

- створено 0,6 га кормового поля;

- розселено та огороджено 15 мурашників.

Підвищення кваліфікації працівниками служби державної охорони  протягом 2015 року проведено наступні семінари:

З метою підвищення кваліфікаційних знань та вмінь працівників СДО проведено  семінари для працівників служби державної охорони. Програми  семінарів включали наступні теми: «Біологічні особливості цінних видів риб НПП «Пирятинський», «Методи обліку чисельності тварин за слідами життєдіяльності», «Розпізнання слідів тварин за слідами життєдіяльності. Практичні заняття на місцевості», «Методика складання протоколів про адміністративні правопорушення».,  «Нормативно-правові акти Міністерства екології та природних ресурсів України, що регламентують діяльність установи в сфері природокористування, відтворення та збереження природних екосистем, охорони рослинного та тваринного світу», «Розгляд картографічних матеріалів щодо розташування територій та ділянок Парку».

На базі Канівського природного заповідника був проведений семінар для працівників СДО  за темами:  «Профілактика порушень природоохоронного режиму на територіях природно-заповідного фонду України»,«Особливості організації охорони природних заповідників та національних природних парків України», «Особливості профілактичної роботи з різними категоріями порушників», також проведені практичні заняття «Імідж інспектора СДО» та навчальний рейд з охорони водно-болотних угідь.

Проведено  виступ на ТРК «Пирятин»  «Про знищення засобів незаконного лаву об’єктів тваринного світу». Надруковано статті в Пирятинській районній газеті  «Пирятинські вісті» за наступними темами: «Найкраща тактика профілактика», «Горючі болота – шкода навколишньому середовищу», «Про встановлення інформаційних та охоронних знаків, протипожежних аншлагів на території НПП «Пирятинський»,  відповідальність громадян за їх пошкодження, відповідальність громадян за їх пошкодження», «Про знищення незаконних засобів лову об’єктів тваринного світу».

Червень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
English French German
бесплатные шаблоны joomla тут