Головна

Загальні відомості про національний природний парк «Пирятинський» 

Територіальна структура: Національний природний парк "Пирятинський" розташований у північно-західній частині Полтавської області, у Пирятинському районі, в адміністративних межах Давидівської, Сасинівської, Березоворудської, Каплинцівської, Харківецької, Дейманівської, Великокручанської, Грабарівської, Олександрівської сільських рад Пирятинського району та Пирятинської міської ради. Віддаленість парку від Києва – 150 км, від Полтави - 200 км. Район розташований на перехресті доріг, які пролягають до міст Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Черкас, Полтави. Через Пирятин проходить залізнична колія, яка сполучає місто Пирятин з Прилуками та Гребінкою.

Район займає вигідне фiзико - географiчне положення. Рівнинна територія, помірно - континентальний клімат з достатньою кiлькiстю опадів і тепла, чорноземні ґрунти, густа мережа доріг відкриває широкі можливості для рекреації і туризму в НПП "Пирятинський".

Крім того, на території парку є певна туристична інфраструктура, розвивається сільський зелений туризм, розроблений туристичний маршрут "До Пирятинських джерел".

Географічні координати НПП "Пирятинський" по крайніх населених пунктах: західна точка с. Березова рудка 50°18'54" пн. ш. 32°14'24"сх.д., північна точка с. Грабарівка 50°22'51" пн.ш., 32°20'55" сх.д., південна і східна точки знаходять в с. Повстинь 50°10' 05" пн. ш. 32°37' 47" сх. д.

Головна адміністративна будівля розташована: 37000 Полтавська обл., м. Пирятин, вул. Європейська 14. Відділення у с. Кейбалівка, с. Березова Рудка, с. Харківці Пирятинського району.

Національний природний парк "Пирятинський" знаходиться у системі фізико-географічного районування. Країна - Східноєвропейська рівнина, зона - Лісостепова, провінція - Лівобережно-Дніпровська лісостепова, область - Північнополтавська. В зоні помірного зволоження.

Положення парку у системі геоботанічного районування. Європейсько-Сибірська лісостепова область, Східноєвропейська провінція, Лівобережно-Придніпровська підпровінція, Роменсько-Полтавський округ, Прилуцько-Лохвицький геоботанічний район.

Положення об'єкта НПП у системі зоогеографічного районування. Палеарктична область, Бореальна Європейсько-Сибірська підобласть. Європейсько-Західносибірська лісова провінція, Східноєвропейський округ,район - мішаного, листяного лісу та лісостепу, Східно - Європейська листяного лісу та лісостепу ділянка, Лівобережна підділянка.

Загальна площа НПП становить 12028,42 га, в тому числі 5555,14 га земель надано парку в постійне користування, а 6473,28 га земель включено до його складу без вилучення у землекористувачів.

Територія парку складається з зближених кластерів, відстань між якими до 1 км, розташованих в долині р. Удай, що протікає в межах парку з північного заходу на південний схід. Річки - Перевод з заходу на схід та Руда з північного заходу на південний схід. Удай поділяє на дві частини територію парку. Окремим кластером у витоках річки Сліпорід розміщений заказник місцевого значення «Пологи».

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут